برای من

الاهلی عربستان ۱-۳ پرسپولیس/ صعود ۱۰ نفره به نیمه‌نهایی بازهم با تعویض‌های برانکو

۲۲ شهریور ۱۳۹۶


 #


به گزارش سایت برای من، دیدار حساس برگشت یک‌چهارم لیگ قهرمانان آُسیا بین پرسپولیس و الاهلی عربستان در ابوظبی امارات برگزار شد که سرخپوشان علی‌رغم ۱۰ نفره شدن توانستند ۳ بر ۱ به پیروزی برسند.

پرسپولیس که در پانزده دقیقه پایانی دیدار رفت، به خود آمده بود، قصد داشت همان نمایش را ارائه کند تا نماینده عربستان کاری از پیش نبرد.

الاهلی نیز با جذب بازیکنان گران‌قیمت در پی استفاده از اشتباهات سرخپوشان همانند دیدار رفت بود، تا کار پرسپولیس را تمام کند.

دیدار با سایت برای من داور چینی آغاز شد و از همان ابتدا هر دو تیم با گرفتن یک ضربه کرنر نشان دادند قاطعانه به دنبال پیروزی هستند. هنوز پنج دقیقه از سایت برای من آغاز بازی نگذشته بود که کمال کامیابی‌نیا با یک پاس بلند عالی، توپ را به پشت دفاع الاهلی فرستاد و علی علیپور در دوئل با مدافع حریف موفق شد موقعیت تک به تک برای خود بسازد تا در این دیدار بر خلاف بازی رفت، سرخپوشان زننده گل زودهنگام باشند.

اما این شادی گل طولی نیانجامید تا در دقیقه ۱۲ کامیابی‌نیا به دلیل تکل خطرناک روی پای بازیکن حریف با کارت قرمز مستقیم داور مواجه شد تا کار برای پرسپولیس سخت‌تر از همیشه شود. این اتفاق برای عده‌ای به معنای پایان کار پرسپولیس بود و بیش از همه خود کامیابی‌نیا نگران نتیجه نگرفتن سرخپوشان بود.

با ده نفره شدن پرسپولیس، آرام آرام بازی دست الاهلی افتاد اما برانکو ایوانکوویچ با آنالیز خوب تیم حریف، راه‌های نفوذ را بسته بود و هیچ موقعیت خطرناکی روی دروازه علیرضا بیرانوند خلق نشد تا نیمه نخست به پایان برسد.

در نیمه دوم اوضاع فرق کرد و صالح الامری با یک ضربه فنی در دقیقه ۵۲ توانست دروازه پرسپولیس را باز کند و حالا این الاهلی بود که با این نتیجه به نیمه‌نهایی صعود می‌کرد.

امیدهای پرسپولیس در حال از بین رفتن بود که برانکو دست به کار شد و بازهم تعویض‌های طلایی خود را انجام داد. ابتدا بشار رسن و گادوین منشا به ترتیب به جای محسن مسلمان و علی علیپور وارد زمین شدند و سپس شایان مصلح جایگزین فرشاد احمدزاده شد.

همین تعویض‌ها کافی بود تا نتیجه تغییر کند. روی یک ضربه کرنر توسط بشار رسن، توپ به شایان مصلح رسید و او هم ضربه محکمی به توپ وارد کرد تا اگر بازیکن الاهلی توپ را با دست مهار نمی‌کرد، دروازه این تیم باز شود. اما پس از خطای هند و اخراج بازیکن الاهلی، در دقیقه ۸۲ منشا پشت ضربه پنالتی ایستاد و با یک ضربه با دقت توپ را به کنج دروازه الاهلی چسباند تا بازهم پرسپولیس به صعود نزدیک شود.

با ده نفره شدن الاهلی، بازی کمی متعادل شد و آنها نتوانستند کاری از پیش ببرند تا اینکه بشار رسن در یک فرار با تکل بازیکن الاهلی در محوطه جریمه متوقف شد تا دومین پنالتی برای سرخپوشان بدست بیاید. این بار مهدی طارمی پشت ضربه پنالتی ایستاد و او هم با یک ضربه با دقت و محکم در دقیقه ۹۴ گل سوم پرسپولیس را به ثمر رساند تا صعود شاگردان برانکو با نتیجه شیرین ۳ بر ۱ حاصل شود.

پرسپولیس حالا باید در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف نماینده قدرتمندتر عربستان یعنی الهلال برود و از همین حالا باید خود را برای دیدار دو هفته آینده خود آماده کند. در این دیدار به نظر می‌رسید، بازیکنان خط میانی پرسپولیس در نیمه نخست چندان خوب کار نکردند و با تعویض مسلمان و احمدزاده پرسپولیس توانست خود را به حریف عربستانی تحمیل کند.