برای من

الکس فرگوسن امریکا را بشناسیم

۲۵ فروردین ۱۳۹۶


استیون جرارد در فصل گذشته لیگ امریکا تلاش داشت تا با پیوستن به تیم لس آنجلس گلکسی به «بروس آرنا» کمک کند که جام قهرمانی MLS را بالای سر ببرد اما این تیم نتوانست به هدفش برسد. با این حال، «روبی کین» تلاش های این مربی امریکایی را ستود و گفت که این مربی مانند سرالکس فرگوسن می ماند.

«آرنا» تاکنون سه بار جایزه بهترین مربی سال MLS را دریافت کرده است و رکورد باورنکردنی ۵ بار قهرمانی در این لیگ را داراست که این قهرمانی ها با گلکسی در سال های ۲۰۱۱ ، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ اتفاق افتاده است.

این مربی ۶۴ ساله همچنین در جام جهانی ۲۰۰۲ مردان توانست تیم ملی امریکا را به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی برساند. اکنون «روبی کین» مهاجم تیم گلکسی می گوید که می توان این مربی را با فرگوسن مقایسه کرد. سرالکس فرگوسن در دوران ۲۶ ساله ای که در اولدترافورد حضور داشت توانست ۱۳ قهرمانی لیگ جزیره، ۲ قهرمانی لیگ قهرمانان را کسب نماید.روبی کین می گوید:

به عنوان یک مربی، اعتبار شما را جام هایی که گرفته اید مشخص می کند؛ اینکه شما چند جام را توانسته اید کسب کنید. بروس موفق ترین مربی امریکاست.

در مقایسه ای میان امریکا و انگلستان می توانیم بروس را با الکس فرگوسن مقایسه کنیم و بروس می تواند الکس فرگوسن امریکا باشد و این نهایت توصیفی است که می توانم درمورد بروس داشته باشم.

روبی کین پیش از اینکه به گلکسی بپیوندد در تیم های بزرگی مانند اینترمیلان، لیدزیونایتد، تاتنهام، لیورپول بازی می کرد و نهایتا در سال ۲۰۱۱ به گلکسی پیوست و ۳ بار توانست تحت مربیگری بروس آرنا قهرمان MLS شود.

او که روزگاری مهاجم تیم ملی ایرلند هم بوده است درمورد روش مربیگری بروس می گوید:

تمامی مربیانی که داشته ام در بخش تمرین دهی به بازیکنان شباهت های خیلی خیلی زیادی داشته اند و فقط تفاوت های خیلی کوچک باهم داشته اند.

بروس خیلی آرام است به همین خاطر اگر اوضاع خوب نباشد هم به راحتی می تواند در بین مردم رفت و آمد کند.

 

به نظر شما آیا بروس آرنا واقعا قابل مقایسه با سرالکس فرگوسن است؟!