برای من

توهین به شعور فوتبالدوستان و بازی با احساسات آنها به نام دربی

۲۶ تیر ۱۳۹۶


برگزاری دربی دوستانه بین دو تیم استقلال و پرسپولیس آنقدر به تمسخر کشیده شده که از این ماجرا چیزی جز توهین به شعور فوتبالدوستان و بازی با احساسات آنان، چیز دیگری باقی نمانده است.ساعت ۲۲:۲۵ یک شنبه ۲۵ تیر

 #


به گزارش سایت برای من، حدود سه هفته پیش خبری منتشر شد که اسپانسر دو باشگاه پرسپولیس و استقلال قصد دارد یک بازی دوستانه بین این دو تیم در آلمان برگزار کند.

از آن زمان تا هنگام نوشتن این گزارش هر لحظه خبری درباره این دربی منتشر شد. در زیر فقط نمونه‌هایی از اخبار گیج‌کننده روزهای اخیر را می‌خوانیم:

ابتدا اعلام شد دربی هشتاد و پنجم در ورزشگاه آرمینیا آره‌نا و درحالیکه هواداران ترکیب تیم‌ها را انتخاب می‌کنند (!)، برگزار خواهد شد. از آن به بعد کُری‌خوانی‌ها بین بازیکنان دو تیم و همچنین هواداران آغاز شد اما ناگهان اعلام شد پلیس آلمان به دلیل مشکلات امنیتی قادر به دادن مجوز برای برگزاری این دیدار نیست. روز بعد گفتند پلیس سوئد با آلمانی‌ها مذاکره کرده و توانسته آنان را راضی به انجام این بازی کند.

بعد از این ماجراها فدراسیون فوتبال ایران از برگزاری این دربی حمایت کرد و اما بعد از آن وزارت ورزش گفت هنوز هیچ چیز قطعی نیست. از این پس هر روز خبری درباره لغو دربی منتشر می‌شد، و بازهم گفته شد فدراسیون ایران به فدراسیون آلمان برای برگزاری دربی نامه نوشته است. داورزنی معاون وزیر ورزش سپس اعلام کرد موافق برگزاری این دیدار دوستانه است و هماهنگی‌ها با وزارت خارجه نیز انجام شده است اما سخنگوی وزارت خارجه هرگونه هماهنگی را رد کرد!

بازهم هر روز ساعت به ساعت خبر جدیدی منتشر می‌شد، یکی می‌گفت دربی قطعی شد، یکی دیگر اعلام می‌کرد دربی لغو شد. روزی اعلام می‌شد بازیکنان پرسپولیس از برگزاری دربی ناراحتند و روز دیگر سخن از ناراحتی بازیکنان استقلال به گوش می‌رسید. مخالفت مربیان دو تیم در کنار اصرار اسپانسر به انجام این دیدار، کلکسیونی از آشفتگی به وجود آورده بود. حتی در این بین اعلام شد دربی ممکن است در ورزشگاه آزادی برگزار شود!

چهار روز پیش به صورت قطعی اعلام شد دربی ۳۱ تیر در آلمان برگزار می‌شود. بحث تلاقی دربی با سوپرجام ایران هم که بلبشویی به راه انداخت. حتی گفته شد پرسپولیس بخاطر دربی ممکن است در سوپرجام بازی نکند اما بعدا این باشگاه گفت در هر دو بازی شرکت می‌کنیم. در هر صورت گفتند برگزاری دربی قطعی است اما پخش زنده تلویزیونی ندارد!

خلاصه بگذریم، تا اینکه امروز اسپانسر نشست خبری برگزار کرد و گفت دربی برگزار خواهد شد. دقیقا در همان زمان برگزاری نشست خبری، سازمان لیگ گفت دربی لغو شد! جالب اینکه بلیط فروشی برای این دیدار آغاز شد که سپس خبر رسید پرسپولیس از حضور در دربی کنار کشید. اما اسپانسر شدیدا اصرار به برگزاری داشت و گفت این بازی تحت هر شرایطی برگزار می‌شود. از آن طرف نیز پس از کنار کشیدن پرسپولیس، استقلالی‌ها از لغو دربی ابراز بی‌اطلاعی کردند.

حالا هم هر لحظه منتظر باشید تا یک خبر جدید منتشر شود.

ما این کارها را چیزی جز توهین به شعور هواداران فوتبال و بازی گرفتن احساسات آنان نمی‌دانیم. اسپانسری که هیچ چیزی جز منفعت پولی برایش مهم نیست و حاضر است هواداران فوتبال را بازیچه دست خود قرار دهد تا به سودش برسد. فدراسیون، وزارت ورزش، باشگاه‌های سرخابی که هرکدام به نوعی در این بازی دادن نقش داشتند، و نباید اجازه توهین به هواداران خود را می‌دادند.

جای گله فراوان است، اما مسئولینی که با این کارهای خود شعور مخاطب را به بازی گرفتند و با آنها بازی کردند، بدانند این توهین‌ها به خود آنان بازمی‌گردد چرا که هواداران دیگر هیچ ارزشی برای سخنان متغیر آنان قائل نخواهند شد.

نظرات کاربران