برای من

جایت خالی، مرد آبی! – فیفادی

۲ خرداد ۱۳۹۶


خبرگزاری فارس: امروز دوم خرداد است؛ ششمین سالگرد درگذشت ناصرحجازی، اسطوره باشگاه استقلال.

 ناصر حجازی، دروازه‌بان اسطوره‌ای فوتبال ایران و تیم فوتبال استقلال ساعت ۱۰:۵۵ دقیقه صبح روز دوشنبه دوم خرداد ۱۳۹۰ به به دلیل بیماری سرطان ریه در بیمارستان کسری تهران درگذشت.

هنوز وقتی یاد دوم خرداد ۱۳۹۰ می‌افتیم تمام تن و بدن‌مان می‌لرزد؛ مردی از جامعه فوتبال ایران در این روز پرکشید که به معنای واقعی محبوب و بی‌جایگزین بود.

ناصر حجازی مردی بود از جنس شفافیت، صداقت و البته مردم‌داری. مردی که از خانواده فوتبال بود اما دردش و دغدغه‌اش، درد و دغدغه مردم و اجتماع و بود و به واقع از صحبت‌هایش این موضوع به خوبی عیان و مشهود بود.

ناصر حجازی، دروازه‌بان اسطوره ای استقلال در درون قفس توری هم دیگر تکرار نشد و هیچگاه دیگر هیچ دروازه‌بانی و شاید هیچ بازیکن دیگری چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ شخصیتی و اخلاقی به اندازه ناصرخان محبوب دل آبی‌ها نشود.

مرد بزرگ آبی‌ها حتی در آن برهه‌ای که ردای مربیگری استقلال را نیز بر تن کرد موفق شد بعد از سال‌ها همراه با این تیم یک بار دیگر به بالاترین سطح فوتبالی در قاره کهن راه پیدا کرده و فینالیست این رقابت‌ها شود تا در این سمت هم بتواند فاتح قلب آبی‌ها شود.

ناصرخانِ دوست داشتنی فوتبال ایران بعد از سال‌ها افتخارآفرینی با پیراهن تیم‌های ملی فوتبال ایران و استقلال در عرصه بازیگری و مربیگری سرانجام در سال ۱۳۹۰ از پا درآمد و برای همیشه این کره خاکی را ترک کرد.

و شاید زیباترین یاد و خاطره‌ای که از حجازی به یادگار مانده است این بیت شعر باشد: «من آن گلبرگ مغرورم که می‌میرم ز بی‌آبی…ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی‌گردم»

امروز جای آبی مرد حسابی خالیست…

خدایش بیامرزاد.. روحش شاد…