برای من

سه میلیارد در فوتبال کاملاً عادی است!

۹ تیر ۱۳۹۶


پیشکسایت برای من باشگاه استقلال در سخنانی عجیب از قراردادهای میلیاردی حمایت کرد و می‌گوید دو سه میلیارد کمترین مبلغ قرارداد یک بازیکن در فوتبال حرفه‌ای است!ساعت ۱۷:۵۱ جمعه ۹ تیر

 #

به گزارش سایت برای من، قراردادهای میلیاردی و نجومی در ورزش و به خصوص در فوتبال تبدیل به یک معضل در کشور ما شده که علاوه بر کاهش کیفیت و عملکرد بازیکنان، هزینه‌های بیت‌المال را نیز بی جهت به هدر داده است.

اکثریت قریب به اتفاق کارشناسان و صاحبنظران یکی از اصلی‌ترین مسائل مشکل‌آفرین در فوتبال را همین مبالغ خارج از عرف برخی بازیکنان می‌دانند و هوادارانی که بعضا با یک‌صدم و کمتر از این قراردادهای نجومی زندگی خود را می‌گذرانند، نیز حسابی از این موضوع شاکی هستند.

اما در سخنانی عجیب بیژن طاهری پیشکسایت برای من باشگاه استقلال از مبلغ بالای قرارداد داریوش شجاعیان حمایت کرده و عنوان کرد دو میلیارد یا سه میلیارد در فوتبال کاملاً عادی است!

طاهری در این باره گفته: «این دو میلیارد و سه میلیاردی که همه می‌گویند، بیشترش را مدیر برنامه‌ها می‌گیرند و پولی نصیب خود بازیکن نمی‌شود. از این دو میلیارد و سه میلیاردها، نه بازیکن سهم زیادی به بازیکن می‌رسد و نه به باشگاه گسترش فولاد. این پولی است که بین مدیربرنامه‌ها تقسیم می‌شود. البته این موضوع چیز عجیبی نیست و فوتبال حرفه‌ای مدیربرنامه‌ها به رسمیت شناخته شده‌اند. در اروپا حتی مدیرعامل و سرمربی هم از انتقال بازیکن سهم می‌برند. این اتفاقات در نقل‌وانتقالات بزرگ، کاملاً عادی است، اما این ما هستیم که شلوغش می‌کنیم و آن را به فساد و منشور ربط می‌دهیم. این مبلغ کمترین مبلغ قرارداد یک بازیکن در فوتبال حرفه‌ای است. استقلال چرا نباید مثل پرسپولیس خرید نجومی انجام دهد؟ استقلال برای اینکه امسال ناکامی‌های گذشته را جبران کند، باید تیم خوبی ببندد.»

به نظر می‌رسد پس از آنکه آرام آرام طی سال‌های گذشته گرفتن مبالغ نجومی و میلیاردی به یک روال عادی در فوتبال تبدیل شده، حالا باید منتظر خبرهای بازیکنان ۱۰ میلیاردی و حتی بیشتر نیز باشیم!

نظرات کاربران