برای من

مهدی طارمی در کنار ایرانپاک و فرشاد پیوس

۳ اردیبهشت ۱۳۹۶


عصر ورزش: مهاجم جنوبی سرخپوشان این فرصت را دارد تا با کسب دومین عنوان آقای گلی خود در باشگاه پرسپولیس تاریخساز شود و در کنار دو اسطوره دیگر پرسپولیس قرار گیرد.

مهدی طارمی که در فصل گذشته با ۱۶ گل زده به عنوان آقای گلی در لیگ دست یافت، اکنون نیز با همین تعداد گل در تلاش برابر تکرار آن است و البته یک رقیب پیش روی خود می‌بیند.

دربی خوزستان، میان فولاد خوزستان واستقلال خوزستان با سه گل به سود شاگردان پورموسوی به پایان رسید تا ساسان انصاری با یک گل زده در این جدال به یک موفقیت شخصی نزدیک شود. مهاجم موفق فولاد خوزستان اکنون با ۱۶ گل زده در دو هفته مانده به پایان لیگ شانزدهم در کنار مهدی طارمی در صدر جدول گلزنان قرار دارد و به دنبال کسب این عنوان برای جنوبی‌هاست.

اگر ساسان انصاری موفق شود عنوان آقای گلی را از آن خود کند تبدیل به دومین بازیکن تاریخ فولاد خوزستان خواهد شد که به این عنوان دست یافته و پیش از او رضا نوروزی در لیگ دهم با ۲۴ گل زده این عنوان را برای فولاد به دست آورده بود، در سالی که قرمزهای اهواز قهرمان لیگ برتر شدند.

پرسپولیس از این لحاظ برترین باشگاه لیگ‌های ایران است. آنها در ۷ دوره‌ی لیگ، برترین گلزنان را به خود اختصاص داده‌اند. حسین کلانی و فرشاد پیوس دو بار این عنوان را برای قرمزها به دست آورده‌اند و صفر ایرانپاک، علی دایی، محسن خلیلی و مهدی طارمی هم کسانی هستند که یک بار آقای گل شده‌اند. مهاجم جنوبی و فعلی سرخپوشان در صورتی که امسال هم این عنوان را کسب کند در تاریخ باشگاه جاودانه خواهد شد و در کنار پیوس و کلانی قرار خواهد گرفت. البته پرسپولیس در حالی ۸ آقای گل داشته که حسین کلانی و صفر ایرانپاک سال ۱۳۵۰ به صورت مشترک به این عنوان دست پیدا کردند.

پس از پرسپولیس در جدول آقای گل‌ها استقلال قرار دارد. آبی‌پوشان تهرانی تاکنون ۶ بار این عنوان را از آن خود کرده‌اند. جالب اینکه در جمع آنها تنها ۴ بازیکن به این عنوان دست یافته‌اند و غلام‌حسین مظلومی و غلام‌رضا عنایتی دو بار متوالی آقای گل شده‌اند. این دو بازیکن تنها بازیکنانی هستند که سه بار به بردن این عنوان نائل شده‌اند. مظلومی دو بار با تاج و یک بار با شهباززاده آقای گل شده و عنایتی دو بار با استقلال و یک بار با ابومسلم. دو آقای گل دیگر استقلال علی سامره و آرش برهانی بوده‌اند.

رکورد بیشترین گل زده در یک فصل هم در اختیار رضا نوروزی است که در لیگ دهم ۲۴ گل به ثمر رساند.