برای من

موضع‌گیری کی‌روش مقابل تحریم‌های ظالمانه علیه ایران

۵ تیر ۱۳۹۶


سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل تحریم‌های ظالمانه علیه ایران موضع گرفت و آنها را بی‌عدالتی محض خواند.ساعت ۱۷:۲۲ دو شنبه ۵ تیر

 #


به گزارش سایت برای من، کارلوس کی‌روش مربی با دانش پرتغالی پس از شش سال حضور در ایران شناخت خوبی از مسائل و مردم کشورمان پیدا کرده و به همین دلیل به غربی‌ها توصیه کرده به جای ذهنیات اشتباهشان به ایران سفر کنند و خودشان از نزدیک زیبایی‌های ایران را مشاهده کنند.

کی‌روش در مصاحبه با هفته‌نامه پرتغالی “اکسپرسو” درباره کشورمان گفته: «ایران کشوری زیباست. زمانی که تخت جمشید را از نزدیک دیدم تأثیر زیادی روی من گذاشت. ایران قدمتی ۳۵۰۰ ساله دارد و از همان سال‌های دور هم قرادادهای کاری وجود داشته و زنان نیز حق خروج از کشور را داشته‌اند. نسبت به نظر مردم غرب به ایران واقف هستم، اما از آنها دعوت می‌کنم که از این کشور و تهران دیدن کنند. دنیا، دنیای دیوانگی گاوبازها و سرخپوست‌ها و بدها و خوب‌ها نیست! در نهایت همه ما انسان هستیم.»

وی سپس تحریم‌ها علیه ایران را بی‌عدالتی محض خوانده و درباره شرایط کشورمان گفته: «ما محدویت‌های مالی و اجرایی زیادی در تیم ملی ایران داریم که به دلیل تحریم‌هایی است که علیه ایران وضع شده است که به عقیده من بی‌عدالتی محض است و هم به لحاظ سیاسی و هم به لحاظ ورزشی به منافع جامعه ضربه می‌زند. فدراسیون فوتبال ایران حتی نمی‌تواند پاداش حضورش در مسابقات جام جهانی را دریافت کند، نمی‌تواند پول مستقیمی به دست آورد و همه این‌ها به خاطر شرایط بین‌المللی ایران است.»

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران راهگشای این شرایط را استفاده از راهکارهای خلاقانه عنوان کرده و یک مثال نیز از ابتکارش در بازی دوستانه ایران تعریف کرده است: «یک بار ما در دبی امارات اردوی تدارکاتی برگزار کردیم و قرار بود در آنجا یک بازی دوستانه با تونس به منظور آماده‌سازی خود برای انجام دو دیدار رسمی مقابل قطر و چین در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ برگزار کنیم، اما متأسفانه به دلیل مشکلات سیاسی به وجود آمده بین دو کشور انجام این بازی تدارکاتی لغو شد. در آن شرایط چه کاری می‌توانستم بکنم؟ با دوستم که در دبی مدرسه فوتبال دارد، تماس گرفتم و ترتیب برگزاری یک بازی دوستانه با تیم ستاره‌های آفریقا را دادم. تعبیر من این است. ما با بازی مقابل تیم‌ ستاره‌‌های آفریقا خود را آماده کردیم و سپس در دو دیدار رسمی قطر و چین را شکست دادیم. و داستان تیم ستاره‌های آفریقا چه بود؟ (با خنده) تیمی متشکل از کارکنان هتل‌های دبی!»

نظرات کاربران